Wybierz swój język

Piesza pielgrzymka jasnogórska w Papui Nowej Gwinei

OJCIEC MARCIN WIRKOWSKI, Paulin z Wroclawia, (za zgodą generalnego zgromadzenia), który WSPÓLNIE ZE MNĄ ORGANIZOWAŁ i chodził na pielgrzymki: Donieck - Mariupol 2007-2008 planuje dołączyć na pierwszą PIESZĄ PIELGRZYMKĘ JASNOGÓRSKĄ W PAPUI NOWEJ GWINEI.Trasa prowadzi OD PUNKTU GOROKA DO IALIBU w okolicach góry Wilhelma, to najwyższy szczyt w Papui. Ma około 5 tys.metrów.Po drodze widzicie wspaniałe krajobrazy i czeka Was ekstremalna przyroda. Pielgrzymi pokonują trasę nocą,ab uniknąć kurzu i tropikalnych upałów. 

Na najwyższą górę wchodzić nie będziemy. Nam wystarczą przejścia na poziomie od 1 do 2 tys metrów.Trasa wiedzie przez  Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Jiwaka i narodowe  sanktuarium maryjne w  Muli-Ialibu - diecezja Mendi.

Grupa z Polski dotrze w połowie trasy na ostatnie 3 tygodnie maja (od 7 do 31.05). W tym celu potrzebna jest garstka "ekstremalnych pielgrzymów - Polaków", by podnieść ducha pielgrzymki. Aby wyjechać do Papui potrzebne są: świadectwo szczepień i elektroniczna wiza turystyczna. ubezpieczenie, końskie zdrowie, kieszonkowe na drobne zakupy, zwłaszcza na żywność, która nie jest tu droga. Można kupować w "busz kioskach" na trasie wędrówki. Warto się zaopatrzyć w chloroquinine lub inne lekarstwo od malarii, plaster, bandarze, aspirynę,  jodynę i mieć  świadomość niebezpieczeństw. Idziemy na własne ryzyko. Wstępna cena przelotu do Goroki tam i z powrotem trasa Warszawa-Doha-Singapur-Port Moresby-Goroka 9 tys.zl w obie strony. Tzn. 30 groszy za kilometr. Odleglość 14.000 km w jeden koniec 28 tys. calość przelotu. O szczegół można dopytać osobiśie u o. Marcina Wirkowskiego +48 663 209 467.

Pozdrawiam. Ks. Jarek Wisniewski - diecezja Lae Papua Nowa Gwinea